oferta dla dzieci i młodzieży

 

ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Bogata oferta kursów artystycznych i warsztatów sztuki Kreseczki w Prostej Kresce obejmuje różnorodne zagadnienia i podejścia do kwestii rozwoju wewnętrznych twórczych pasji, pomysłowości, kreatywności i szerokiej gamy umiejętności.  Doświadczona kadra absolwentów i pracowników uczelni artystycznych poprzez autorski program zajęć pomoże wyzwolić wyobraźnię, nabyć konkretne umiejętności, w przystępny sposób zdobyć wiedzę profilową, jak i rozwinąć wrażliwość zarówno na sztukę jak i otaczający nas świat.


Plan zajęć 2019/20

nowy plan już wkrótce…

Rok szkolny 2018/19


Nauka rysunku i malarstwa

 
20170909_151638.jpg

TECHNIKI TWORZENIA OBRAZU
czyli rysowanie i nie tylko...

grupa wiekowa: 7-12 lat

czwartek 15.30 - 17.00
czwartek 17.15 - 18.45

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z różnymi technikami tworzenia obrazu - każde zajęcia to podróż przez inną technikę. Pomoże to dobierać narzędzie i charakter linii do tego, co chcemy przekazać i wyrazić. Nauczymy się komunikować za pomocą obrazu.
Pracować będziemy z ołówkiem, pastelą, sepią, węglem, tuszem, farbami i nie tylko... Poznamy tajniki rysunku, malarstwa, grafiki a nawet typografii.

prowadzący: mgr sztuki Marta Mittlener
mgr szt. Magdalena Korbuszewska

1 raz w tygodniu - 1,5 h

cena: 180 zł/ MC (4 zajęcia = 6h)

PODSTAWY RYSUNKU czyli kurs rysunku dla początkujących

grupa wiekowa: 10-16 lat

wtorek 16.00 - 17.30
wtorek 18.00 - 19.30
czwartek 19.15 - 20.45

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z podstawowymi narzędziami rysunkowymi, jak ołówek i węgiel oraz nauka podstaw rysowania postaci. Cykl zajęć wprowadza uczestników w tematykę rysowania proporcji i kierunków na podstawie martwej natury oraz rysunku anatomicznego krok po kroku, od szkiców poszczególnych części ciała aż po studium postaci. 
Zapraszamy na zajęcia i każdego pasjonata rysunku!

prowadzący: mgr sztuki Agata Markos,
mgr szt. Magdalena Korbuszewska

1 raz w tygodniu - 1,5 h

cena: 180 zł/ MC (4 zajęcia = 6h)

RYSUNEK
dla zaawansowanych

grupa wiekowa: od 12 lat

niedziela 12.30 - 15.30

Kurs jest skierowany dla osób, które pierwsze kroki w rysunku mają już za sobą.
Rozwijać będziemy umiejętności rysunku anatomicznego, studium modela ale i martwej natury. Szkolić będziemy kadrowanie, kompozycję oraz walorowanie z uwzględnieniem drugiego planu i przed-planu.

prowadzący: mgr sztuki Jakub Zając

1 raz w tygodniu - 2 lub 3 h

cena: 260 zł/ mc (4x 3h=12h)


Nauka Malarstwa

MALARSTWO
dla zaawansowanych

grupa wiekowa: od 12 lat

piątek 16.00 - 19.00

Kurs jest skierowany dla osób, które pierwsze kroki w rysunku i malarstwa mają już za sobą. Rozwijać będziemy umiejętności malarskie studium martwej natury oraz malarstwa abstrakcyjnego.
Szkolić będziemy kadrowanie, kompozycję, dobór barw i walorów z uwzględnieniem drugiego planu i przed-planu.

prowadzący: mgr sztuki Jakub Zając

1 raz w tygodniu - 2 lub 3 h

cena: 260 zł/ mc (4x 3h=12h)

PODSTAWY MALARSTWA
czyli kurs malarstwa dla początkujących

grupa wiekowa: 10-16 lat

poniedziałek 16.00 - 18.00
poniedziałek 18.15 - 20.15

Celem zajęć jest dotknięcie podstaw malarstwa, nauka: wyrażania się za pomocą koloru i faktury, dalej: panowania nad walorem, tonacją i płaszczyzną.
Skupimy się na pracy akrylami, akwarelami i pastelami, na zajęciach pojawią się również tempery, farby olejne, gwasz i w uproszczonej formie: witraż, mozaika. Zadania ćwiczące obserwację tj. szkice malarskie, studium martwej natury, pejzażu, postaci czy detalu, będziemy przeplatać tematami uruchamiającymi w większym stopniu wyobraźnię. Uczestnicy kursu zapoznają się również z różnymi sposobami nakładania farby na płaszczyznę obrazu, poza pędzlami, będziemy korzystać ze spryskiwaczy, gąbek, słomek, szpachelek.

prowadząca: mgr sztuki Magdalena Korbuszewska

1 RAZ W TYGODNIU – 2H
CENA: 220 ZŁ/ MC (4 ZAJĘCIA = 8H)


Kursy rysunku komiksowego i prezentacyjnego

tumblr_pd3sgrOlkU1xcxompo1_540.jpg

RYSUNEK KOMIKSOWY 

grupa wiekowa: od 10 lat

poniedziałek 16.30 - 18.30 - grupa podstawowa
grupa zaawansowana - termin wkrótce - po zebraniu grupy

Podczas zajęć postaramy się odkryć swój indywidualny styl rysowania i będziemy go rozwijać.
Na podstawie przykładów zaczerpniętych z kultowych komiksów zgłębimy trzy główne style  rysowania występujące w środowisku komiksowym oraz poznamy najważniejsze postacie twórców świata komiksów. W nauce wykorzystamy z możliwości rysunkowych jakie dają nam m.in. jak długopisy, cienkopisy kreślarskie, tusze, promarkery itp.  

prowadzący: mgr sztuki Kamil Pietrzak

1 raz w tygodniu - 2 h

cena: 200 zł/ MC (4 zajęcia = 8h)


Rys. J. Dardziński 2017/18

Rys. J. Dardziński 2017/18

DESIGN SKETCHING - RYSUNEK PREZENTACYJNY
grupa wiekowa: od 12 lat

poniedziałek 18.45 - 20.45

Na zajęciach poznamy tajniki rysunku prezentacyjnego. Nauczymy się przedstawiać na papierze nasze pomysły i projekty - przedmioty codziennego użytku, niecodzienne pojazdy, a nawet elementy ubioru. Poznamy metody poszukiwania inspiracji, tworzenia szybkich szkiców i efektownych, ostatecznych rysunków prezentacyjnych. 

prowadzący: mgr szt. Kamil Pietrzak

1 RAZ W TYGODNIU - 2 H ZEGAROWE

CENA: 260 ZŁ/ MIESIĄC (4 SPOTKANIA)


Zajęcia artystyczne dla najmłodszych

Photo by dzika_mrowka/iStock / Getty Images

RĘKODZIEŁKO czyli zajęcia dla najmłodszych i rodziców
grupa wiekowa: 6+, a młodsze dzieci zapraszamy z rodzicami

niedziela 12.30 - 13.30

Zajęcia dedykujemy dzieciom i rodzicom. Tworzymy przestrzeń do wspólnego eksperymentowania i zabawy z wybranymi technikami plastycznymi. Tematy ustalamy wspólnie, bo zależy nam, by każdy dobrze się bawił! na pewno nie zabraknie bajek, lokalnych legend i ciekawostek przyrodniczych.
Na rękodziełku zachęcamy do nieoczywistych rozwiązań i przekraczania możliwości – rozwijamy kreatywność i pracujemy nad motoryką małą. Wydzieranie, klejenie, nawlekanie koralików, malowanie rączkami, czy widelcem... rysowanie z szablonami, lepienie i korzystanie z tego co daje nam natura…

prowadzący: mgr szt. Magdalena Korbuszewska, animator kultury

1 raz w tygodniu - 1 h

cena: 200 zł/ mc (4 zajęcia = 4h)


Edukator Architektoniczny dla dzieci i młodzieży

zdjęcie 1-kopia.jpg

EDUKATOR ARCHITEKTONICZNY

GRUPA  I: archi_ODKRYWCA  6-9 lat
GRUPA II: archi_KREATOR 10-12 lat

termin wkrótce…

Edukator Architektoniczny :edu arch to warsztaty architektoniczne skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat, które interesują się architekturą
i otaczającą nas przestrzenią. Podstawowe cele działania :edu arch to upowszechnianie wiedzy w zakresie architektury i urbanistyki, promocja świadomości oraz tożsamości architektonicznej, rozwijanie sprawności manualnej oraz kreatywności uczestników warsztatów, rozbudzanie ciekawości poznawczej i inspirowanie do odkrywania nowych obszarów zainteresowań w dziedzinie architektury i urbanistyki.
Stawiamy na swobodę działania twórczego dzieci, wypowiadanie się za pomocą prac przestrzennych oraz na poznanie metod nauczania różnych od stosowanych w szkole.
Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, co drugi tydzień.  

Prowadzący: dr inż. arch. Elżbieta Marczak

2 razy w miesiącu - zajęcia po 1,5h
CENA: 60 zł/ zajęcia (1,5 h)

zobacz również RYSUNEK ARCHITEKTONICZNY dla młodzieży od 16 lat w Prosta Kreska


Przygotowanie do egzaminów do szkół plastycznych

Kurs przygotowujący do egzaminu praktycznego i teoretycznego do liceum plastycznego , obejmujący naukę do części praktycznej: 
rysunku odręcznego - studium martwej natury, malarstwa - temat z wyobraźni oraz rzeźby - kompozycji przestrzennej,
jak i do części teoretycznej - wybranych zagadnień z zakresu historii sztuki.

zajęcia indywidualne lub w małych grupach
szczegółowy rozkład zajęć - wkrótce


historia sztuki.jpg

Przygotowanie do matury z Historii Sztuki

Kurs skierowany jest do osób przygotowujących się do matury z historii sztuki, jak i osób zaintersowanych tematyką sztuki - malarstwa, rzeźby i architektury.  Zajęcia obejmują teoretyczne wykłady i prezentacje dotyczące kolejnych okresów w sztuce oraz praktyczne sprawdzenie zdobytej wiedzy w formie wizualizacji dzieł - slajdowiska. Celem jest zarówno poszerzenie wiedzy kursantów z zakresu historii sztuki jak i zdobycie umiejętności krytyki artystycznej i porównawczej. 
Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego pedagoga i wieloletniego egzaminatora maturalnego z Historii Sztuki - p. Annę Szpadzińską-Koss.

czwartki 19.30 - 21.00
KURS INTENSYWNY - 1-ROCZNY
4 RAZY W MIESIĄCU - 1,5 H
CENA: 240 ZŁ/ MIESIĄC (4 SPOTKANIA)

CzWARTKI 17.45-19.15
KURS DWULETNI
2 RAZY W MIESIĄCU - 1,5 H
CENA: 120 ZŁ/ MIESIĄC (2 SPOTKANIA)


Arteterapia

20170430_150124-kopia.jpg

Arteterapia: Zajęcia artystyczne oparte na elementach arteterapii, Mindfulness i elementach jogi

“Zajęcia artystyczne wykorzystujące arteterapię opieram na swoim doświadczeniu w pracy artystycznej i „life coachera” z młodzieżą szkolną przez wiele lat zarówno w kraju jak i przez kilka lat w Wielkiej Brytanii w ośrodkach dla osób z problemami emocjonalnymi. Proponuję autorski program zajęć artystycznych z elementami arteterapii z pełnym wykorzystaniem sztuk plastycznych, dramy, kreowania bajek „metaforycznych” w procesie twórczej ekspresji oraz muzyki, elementów tańca jak również techniki „uważności” - Mindfulness i istotnych technik oddychania stosowanych powszechnie w jodze. Opierając się na obserwacji prowadzonych przeze mnie zajęć, doszłam do wniosku, że dotarcie do problemów w nas samych lub wyrażenia się poprzez ekspresyjne działanie może się odbywać tylko na drodze pełnego zaangażowania wszystkich zmysłów w procesie aktu twórczego i wydobycia ich niejako na powierzchnię.
Poprzez działania artystyczne jesteśmy w stanie dotrzeć do naszych pozytywnych i tych negatywnych emocji. Kiedy te niekorzystne zamienimy na pozytywne w procesie twórczym, wtedy zbalansujemy swoje odczucia i łatwiej nam będzie uczestniczyć w życiu klasy czy szkoły i mieć dobre relacje nie tylko z nami samymi, ale z rodzicami, czy rówieśnikami. „Zamiana” obrazów na pozytywne, to początek lepszych zmian w nas samych, ale tylko przy naszym aktywnym uczestnictwie. Rezultat końcowy zajęć opartych na arteterapii: zaczynamy żyć bez żadnych blokujących nas ograniczeń, które były w nas przez dłuższy lub krótszy czas. Dodatkowymi wartościami, które wyniesiemy z tych zajęć, to rozbudzenie twórczej wyobraźni, kreatywności, czy też nabranie pewności siebie na co dzień. Odczujemy radość życia bycia tu i teraz! “ - Iwona Wasniewska
prowadzący: art. plastyk Iwona Wasniewska
zajęcia indywidualne lub w małych grupach
Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.


Kaligrafia dla dzieci czyli warsztaty literniczo-ilustracyjne

więcej informacji wkrótce…